Kontakt

Soukromá jazyková škola JANA®
ALDIS
učebna č. 16
Eliščino nábřeží 375
Hradec Králové

Tel/fax: 495 518 621
GSM: 603 80 52 80
E-mail: kancelar@janahk.cz

Provozní doba:
Po  -  9.00-16:30
Út  -  9.00-16:30
St  -  9.00-16:30
Čt - objednané schůzky

Kontakt mimo provozní
dobu je možno sjednat
telefonicky nebo
e-mailem.
KET - Key English Test
Zkouška KET (Cambridgeská zkouška 1.stupně) je nejnižším stupněm z pěti zkoušek, otevírajícím cestu k vyšším zkouškám. Student ji může složit po přibližně 180-200 hodinách výuky. Zkouška má čtyři disciplíny – čtení, psaní, poslech a komunikaci.

Uživatel cizího jazyka na stupni KET je schopen číst jednoduché texty, resp. vyabstrahovat z nich základní potřebné informace, které jsou nezbytné např. pro "přežití" v běžných situacích každodenního života nebo cestování v cizí zemi (např. značky a vyhlášky na ulicích, informační letáky, plakáty, průvodce městem, instrukce, jak telefonovat). Student na této úrovni by měl rovněž být schopen zvládnout osobní vzkazy, např. napsat pohlednici, krátký vzkaz známému nebo stručný dopis. V oblasti poslechu by měl rozumět běžným hlášením např. na nádraží a letišti, základním informacím, podávaným v rozhlase a televizi. V jednoduchých větách by měl být schopen vyjádřit svůj názor a dorozumět se v běžných situacích. Není schopen se zapojit do diskuse, otázku umí vytvořit pouze jednoduchou.

Trvání kurzu:
35 týdnů – 70 vyučovacích hodin
Počet studentů ve skupině:
6 – 12

5 800,- Kč


There are four grades for PET: Pass with merit, Pass, Narrow Fail and Fail. The grade is based on the candidate's total score in all the papers. Five to six weeks after the examination, all candidates receive a Statement of results giving the overall grade and showing their relative performance in the three examination papers by means of a graphical profile. Certificates are issued to successful candidates approximately ten weeks after the examination.