Kontakt

Soukromá jazyková škola JANA®
ALDIS
učebna č. 16
Eliščino nábřeží 375
Hradec Králové

Tel/fax: 495 518 621
GSM: 603 80 52 80
E-mail: kancelar@janahk.cz

Provozní doba:
Po  -  9.00-16:30
Út  -  9.00-16:30
St  -  9.00-16:30
Čt - objednané schůzky

Kontakt mimo provozní
dobu je možno sjednat
telefonicky nebo
e-mailem.
PET – Preliminary English Test
Zkouška PET představuje druhý stupeň cambridgeských zkoušek a je přibližně ve dvou třetinách studentovy cesty ke složení FCE – First Cambridge Certificate in English.

Na stupni PET student je schopen používat cizího jazyka v kontaktu s rodilými mluvčími i cizinci v běžných situacích. Je schopen nejen porozumět daných nebo sdělovaným faktům, ale také porozumět názorům, vysvětlením, postupům, náladám a přáním. Jako turista je schopen zvládnout všechny běžné situace, rozumí výkladu průvodce, případně se umí zeptat na vysvětlení, pokud mu něco není jasné. Při schůzce nebo jednání se umí zapojit do diskuse, kde se vysvětlují základní věci nebo podávají instrukce, při telefonování umí převzít a předat zprávu. Je schopen napsat jednoduchý osobní dopis standardního formátu. Na tomto stupni může mít student potíže se zvládnutím situací, které nepředvídá nebo na které není připraven.

Kurz je možno navštěvovat ve formě dvouletého studia nebo jednoletého studia s dvojnásobným počtem hodin a docházkou dvakrát týdně.
Ročníky TrváníCena
1.ročník 35 týdnů – 70 vyučovacích hodin5 800,- Kč
2.ročník 33 týdnů – 66 vyučovacích hodin5 600,- Kč
1+2. ročník 33 týdnů – 132 vyučovacích hodin9 900,- Kč


Počet studentů ve skupině:
6 – 12
 
There are four grades for PET: Pass with merit, Pass, Narow Fail and Fail. The grade is based on the candidate's total score in all the papers. Five to six weeks after the examination, all candidates receive a Statement of results giving the overall grade and showing their relative performance in the three examination papers by means of a graphical profile. Certificates are issued to successful candidates approximately ten weeks after the examination.